Olay, dün gece saat 21.30 sıralarında Tatlıcak Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Taştepe Sokak'tan Konya Ereğli Yolu Caddesi istikametine seyir halinde olan 06 DFH 797 plakalı minibüse, takip eden kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı.

Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu minibüs bir mezarlık duvarına çarparak durdu. Minibüste bulunan Remzi Özgün ve kardeşi Ali Özgün yaralandı. Sırtından vurulan Remzi Özgün olay yerinde hayatını kaybederken, boynundan yaralanan Ali Özgün çevredeki vatandaşlar tarafından Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis Olay Yeri İncelemesi Yaptı

Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Remzi Özgün hayatını kaybederken, Ali Özgün'ün ise hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, incelemelerde bulundu. Minibüste yapılan incelemede 24 kurşun deliği olduğu tespit edildi. Polis, olaya karışan şüpheli veya şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor Sıkı Durun! Konya'da Çok Değerli 14 Arazi Yeni Sahiplerini Bekliyor

Saldırının Sebebi Bilinmiyor

Polis, olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor. Saldırının sebebi ise henüz bilinmiyor.