Elazığ ve Konya'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Kafes-37" operasyonları ile iki organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda 42 şüpheli gözaltına alınırken, 11 ruhsatsız tabanca, 8 pompalı tüfek, 3 av tüfeği ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Elazığ ve Konya'da Eş Zamanlı Operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Elazığ'da Ömer Faruk Bulut ve Konya'da Engin Yolcu'nun elebaşılığını yaptığı iki organize suç örgütü, "Kafes-37" operasyonları ile çökertildi. Elazığ'daki operasyonda örgüt elebaşı ile birlikte 35 şüpheli, Konya'daki operasyonda ise örgüt elebaşı ile birlikte 7 şüpheli olmak üzere toplam 42 örgüt üyesi yakalandı.

Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yağma, Uyuşturucu Ticareti

Elazığ'daki operasyonda yakalanan şüphelilerin "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması", "kasten yaralama ve mala zarar verme", "tehdit ve hakaret" eylemlerini gerçekleştirdikleri, 6136 Sayılı Kanun'a muhalefet ve uyuşturucu madde imal ve ticareti suçlarını işledikleri belirlendi.

Kasten Öldürme, Kumar Oynatma

Konya'daki operasyonda yakalanan şüphelilerin ise "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "kasten öldürme ve kasten yaralama", "yağma ve silahla tehdit" faaliyetlerinde bulunarak haksız menfaat temin ettikleri ve illegal kumar oynanan işletmelere çökerek tekelleşmeye çalıştıkları tespit edildi.

11 Ruhsatsız Tabanca, 8 Pompalı Tüfek Ele Geçirildi

Operasyonlarda 11 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet pompalı tüfek, 3 adet av tüfeği, çok sayıda fişek ve muhtelif miktarda uyuşturucu maddeye el konuldu.

Bakan Yerlikaya'dan Tebrik

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, "Suç Örgütü Kurarak Halkımızın Huzurunu Bozanların Her An Enselerindeyiz. Onlara Göz Açtırmayacağız!" dedi.

Ali Yerlikaya Twiti Konya

Editör: Haber Merkezi