Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verilerine ve tahminlerine göre Konya'da 6 Şubat Pazartesi gününün ilk saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Batıdan doğuya doğru hareket edecek kar yüklü bulutların Konya'nın geneline yoğun miktarda kar bırakacağı bildirildi. Hava sıcaklığının eksi değerlerde olacağı Konya'da çok soğuk da bir hava tahmini bulunuyor. Peki Konya'da 6 Şubat 2023 tarihinde okullar tatil mi?

VALİLİK KARAR VERİYOR
Konya'da daha önce olduğu gibi kar yağışının ardından öğrenciler, veliler ve öğretmenler okulların tatil olup olmayacağını araştırıyor. Bu konuda ise asıl yetki Konya Valiliği'nde bulunuyor. İlk olarak meteorolojik verileri değerlendirecek olan Valiliğin şehirde kar tatili ilan edilip edilmeyeceği yönündeki açıklamasını erken saatlerde vermesi de olası.

KONYA'DA KAR YAĞIŞI NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?
Konya'da kar yağışının 6 Şubat Pazartesi gün boyu sürmesi bekleniyor. Meteoroloji İşleri'nin verilerine göre de kar yüklü bulutlar büyük miktarda kar yağışını Konya'ya bırakmış olacak.

KONYA'DA OKULLAR TATİL Mİ? (06 ŞUBAT 2023)
Kar yağışının Pazartesi tam gün sürmesi bekleniyor. Kentte servis araçlarının yoğun şekilde çalışacak olması nedeniyle valiliğin okulların tatil edilmesine karar vermesi olası görünüyor. 15 günlük tatilin ardından okulların ek olarak 1 gün daha tatil edilmesi bekleniyor.