ÖZEL HABER-Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ülke genelinde sanayi tesisleri için imarlı arazi ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 670 arsayı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Bu arsaların 32'si Türkiye'nin sanayi merkezlerinden biri olan Konya'da yer alacak. Sanayileşmenin önemli kentlerinden biri olan Konya, bu satışlarla ekonomisine önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

Konya'da bulunan arsalar, Meram, Selçuklu ve Seydişehir ilçelerinde konumlanmış durumda. Tamamı sanayi tesisleri için imarlı olan bu arsaların büyüklüğü ve konumu, yatırımcılar arasında büyük ilgi uyandırmış durumda.

EN PAHALISI 50 MİLYON LİRA

Satışa sunulan arsaların fiyat aralığı oldukça geniş. En pahalı arazi 50 milyon lira ile dikkat çekerken, en ucuz arazi ise 2 milyon lira değerinde. Bu farklı fiyat seviyeleri, farklı büyüklük ve konumdaki arsaların yatırımcılara farklı seçenekler sunması açısından önemli bir fırsat oluşturuyor.

Satış işlemleri, özel bir şirket olan EMLAK YÖNETİM Hizmetleri ve Tic A.Ş tarafından gerçekleştirilecek. Açık artırma toplantısı, 25 Temmuz 2023 Salı günü düzenlenecek ve Konya'daki potansiyel alıcıların katılımı bekleniyor. Toplantıya katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, toplantı öncesinde katılım teminatını yatırmaları gerekiyor. Katılım teminatları, EMLAK YÖNETİM Hizmetleri ve Tic A.Ş'in Halk Bankası Halkalı Şubesi'nde bulunan TL hesabına EFT veya HAVALE yöntemi ile ödenecek.

Konya'daki bu arsa satışıyla birlikte, kentteki sanayi sektörünün daha da gelişmesi ve ekonomik canlanma sağlanması bekleniyor. Aynı zamanda, diğer illerde de yapılacak satışlarla ülke ekonomisine de önemli bir ivme kazandırılması hedefleniyor.

Sanayi sektörüne yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat olan Konya'daki bu arsa satışıyla ilgilenenler, 25 Temmuz Salı günü yapılacak olan açık artırmaya katılarak aradıkları uygun arazilere sahip olma şansını yakalayabilecekler.

Satışa çıkarılacak arsaların büyüklükleri, konumları ve fiyat aralıkları hakkında detaylı bilgi için tıklayın...