Konya Yarı Maratonu Bu Yıl Gazze'ye Yardım İçin Koşulacak! Konya Yarı Maratonu Bu Yıl Gazze'ye Yardım İçin Koşulacak!

Konya'da trafik yükünü hafifletmek için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehir Hastanesi Köprülü Kavşağı'nın alt geçidi Ramazan ayında hizmete girmişti. Üst geçidin de tamamlanmasıyla birlikte kavşaktaki trafik akışı başladı.

Konya Sehir Hastanesi Raylar Dosendi 4

Başkan Altay: "Raylı Sistem Hattı İçin Temel Atılacak"

Şehir Hastanesi Köprülü Kavşağı'nda incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kavşak yapımının temel amaçlarından birinin Adliye'den başlayıp Şehir Hastanesi'ne kadar ve oradan da Yeni Sanayi Sitesi'ne uzanacak raylı sistemin bağlantı hattını oluşturmak olduğunu ifade etti. Altay, "Şu anda köprülü kavşak inşaatımızla birlikte buradaki ray imalatlarımızı da tamamladık. İnşallah en kısa sürede Adliye-Şehir Hastanesi, Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi Sitesi raylı sistem hattına da başlayacağız. Zaten süreçlerini tamamlamıştık, Nisan ayı içerisinde Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi Sitesi raylı sistem hattımızın da temelini atmış olacağız" dedi.

Konya Sehir Hastanesi Raylar Dosendi 2

Başkan Altay esnafı da ziyaret etti.

Başkan Altay, incelemelerin ardından bölge esnafını da ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

Konya Sehir Hastanesi Raylar Dosendi 1

Konya Modeli ile Hizmetler Devam Edecek

Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla Konya'ya her alanda beş yılda önemli hizmetlerde bulunduklarını ve bundan sonra da aynı kararlılık ve azimle şehrin sorunlarını çözmek, vatandaşların hayat kalitesini artırmak adına çalışacaklarını vurgulayan Başkan Altay, Şehir Hastanesi Köprülü Kavşağı'nın hayırlı olmasını diledi.

Konya Sehir Hastanesi Raylar Dosendi 3