Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve sürücülere daha kesintisiz ve güvenli bir trafik akışı sağlamak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor. Başkan Altay, yapımı devam eden Sedirler ve Fırat Caddesi köprülü kavşaklarının yanı sıra Yeni Adana Çevre Yolu üzerinde bulunan Şehir Hastanesi önü Kanal Caddesi Köprülü Kavşağı'nın inşaatına başlandığını müjdeledi.

Yapılan açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin trafik akışını rahatlatma hedefi doğrultusunda harekete geçtiği belirtildi. Bu çerçevede, Yeni Adana Çevre Yolu üzerindeki Şehir Hastanesi önündeki Kanal Caddesi'nde köprülü kavşak yapım çalışmalarının başladığı duyuruldu.

Başkan Uğur İbrahim Altay, projelerin ilerlemesi hakkında bilgi verirken, "Adana Çevre Yolu Sedirler Köprülü Kavşağı ve İstanbul Yolu Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nın yapım süreçleri devam ediyor. Bu kavşakların yanı sıra Yeni Adana Çevre Yolu üzerinde Şehir Hastanesi önü Kanal Caddesi Köprülü Kavşağı'nı da inşa etmek için harekete geçiyoruz. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla bölgedeki trafik büyük ölçüde rahatlayacak." dedi.

Yapım çalışmalarının neden olduğu geçici trafik düzenlemeleri ise şu şekilde olacak:

  • 5, 8, 25, 32, 34, 36, 38, 39 ve 44 numaralı otobüs hatları, Şehir Hastanesi Hareket Merkezi çıkışında Yolboyu Caddesi-Adana Çevre Yolu Adliye Kavşağı-Cemil Çiçek Caddesi güzergahından seferlerine devam edecek. Hareket merkezine dönüşte ise Cemil Çiçek Caddesi-Adana Çevre Yolu Adliye Kavşağı-Konya Ereğli Caddesi-Şehit Burak Aydoğan Caddesi güzergahından ilerlenecek.

  • 83 numaralı otobüs hattı Kanal Caddesi-Küçükkumköprü Caddesi-Sarı Camii güzergahından hizmet verecek.

  • 112 numaralı otobüs hattı Adana Çevre Yolu Adliye Kavşağı-Konya Ereğli Caddesi-Şehit Burak Aydoğan Caddesi-Şehir Hastanesi-Adana Çevre Yolu Adliye Kavşağı güzergahında seferlerine devam edecek.

  • 113 numaralı otobüs hattı ise Yeniceler Caddesi-Küçükkumköprü Caddesi-Adana Çevre Yolu güzergahından seferlerini sürdürecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin bu çalışmaları, şehirdeki trafik sorununu hafifletmeyi ve sürücülere daha iyi bir ulaşım deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Sürücülerin geçici trafik düzenlemelerine dikkat etmeleri ve güzergah değişikliklerine uyum sağlamaları önem taşımaktadır.