Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan 4 önemli köprülü kavşaktan biri olan İstanbul Yolu Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nın alt geçit kısmı trafiğe açıldı. Başkan Altay, makam aracı TOGG ile alt geçitte bir sürüş yaparak köprülü kavşağı tanıttı.

Konya Firat Caddesi Koprulu Kavsak 3

Başkan Altay: "Konya'ya yakışır bir altgeçit hizmete girmiş oldu"

Konya için bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Altay, "Fırat Caddesi Köprülü Kavşağımızın işlemlerinin bir kısmı tamamlandı ve trafiği alttan yönlendirdik. Şu an itibariyle trafiğe açmış olduk. İnşallah en kısa sürede üst taraflarını da tamamlayarak bütün işlemlerimizi bitirmiş olacağız. Böylece Beyşehir Yolu’ndan gelip Afyon istikametine giden hattı tamamlamış olacağız" dedi.

Konya Firat Caddesi Koprulu Kavsak 1

1,5 milyar liralık yatırımla 4 köprülü kavşak

1,5 milyar bedelle Konya'ya kazandıracakları 4 köprülü kavşağın inşaatlarının hızla devam ettiğini anımsatan Başkan Altay, "Sedirler Köprülü Kavşağı'nın ardından Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nı da açmış oluyoruz. Son trafik ışığımız Fırat Caddesi'ndeydi. Bunu da ortadan kaldırarak bu istikametteki trafiğin kesintisiz şekilde akışını sağlamış olacağız. Konya'ya yakışır bir altgeçit daha hizmete girmiş oldu. Konya'mıza hayırlı olsun. İnşallah üst tarafları da en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmış olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konya Kesintisiz Trafik