Konya'da Tramvay Kazası: Yaya Hayatını Kaybetti, Tramvay Seferleri Durduruldu

Konya'nın Selçuklu ilçesinde, tramvayın bir yayaya çarpması sonucu üzücü bir kaza meydana geldi. Kazada hayatını kaybeden yaya, olay yerinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu trajik olayın ardından tramvay seferleri geçici olarak durduruldu.

Ölen Kişinin Kimliği Açıklandı: Şerife Pekuzunoğlu

Kaza, Selçuklu İlçesi Fatih Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi Şehitler Tramvay Durağı'nda saat 15.42 sıralarında meydana geldi. Selçuk Üniversitesi – Kampüs hattına ait tramvay, tramvay hattından karşıdan karşıya geçmek isteyen 45 yaşındaki Şerife Pekuzunoğlu'na çarptı.

Meydana gelen kazada, tramvay seferleri hemen durduruldu ve çevredeki vatandaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ne yazık ki, sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen Şerife Pekuzunoğlu'nun hayatını kaybettiği belirlendi. Kadının cansız bedeni hastanenin morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili olarak polis ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı. Kazanın tam olarak nasıl meydana geldiği ve sorumluların belirlenmesi için detaylı bir inceleme başlatıldı.