Konya'da son günlerin en çok tartışılan ve kafa karıştıran meselesi haline gelen etliekmekte sır perdesi aralanıyor mu? Konya'nın markası haline gelen ve tüm Türkiye'nin severek tükettiği etliekmek fiyatı tartışmaları beraberinde getirdi.

ETLİEKMEĞİN MALİYETİ NE KADAR?

Etliekmeğin ana malzemeleri kıyma, biber, domates, tuz ve tercihe göre baharatlardır. 180 gram etliekmek hamuru üzerine yapılan etliekmek maliyeti ortalama olarak aşağıda verilmiştir.

  • 1 kilogram et: 600-700 TL
  • 0,5 kg domates: 15 TL
  • 0,5 kg biber: 15 TL
  • 10  etliekmek hamuru: 110 TL

Bu hesaplamaya göre 1 (tek) etliekmeğin maliyeti ortalama 70-74 liraya geliyor. Özellikle haftasonları Konya'nın alışkanlıkları arasında olan etliekmeği 6-7 kişilik bir grup toplamda 700-750 TL'ye tüketebiliyor.

Etliekmek Fiyati Tartismasi 1

65 LİRAYA ETLİEKMEK OLUR MU?

Dün sosyal medya platformu X'te bir fenomen, yaptığı paylaşımında etliekmeğin fiyatına vurgu yaparak "Etliekmek Fiyatına El atılmalı. 65 TL-130 TL arasında fiyatlar değişiyor. Böyle bir fiyatlandırma yok. 65 TL'ye satanın içine koyduğu, 130 TL'ye satanın da niye bu kadar pahalıya sattığı araştırılmalı" cümlelerini kullandı.

Etliekmek Fiyati Tartismasi 2

ETLİEKMEĞİN İÇİNDE NE VAR?

Yapılan paylaşıma yapılan yorumlar yeni bir tartışmanın da önünü açtı. Yorum yazan bir takipçi "Sektörün içinden yazıyorum. 65 liraya yapan tavuk taşlıktan etliekmek yapıyor. Gerçi tavukekmek oluyor o. Bu işin hakkını verenler en az 110'dan yapıyor. Doğal olan fiyatı normali 100-120 arası" şeklinde cümleler kullandı.

TOKİ Konya'da 32 İşyeri ve 1 Konutu Satışa Çıkardı! TOKİ Konya'da 32 İşyeri ve 1 Konutu Satışa Çıkardı!

Konya Ucuz Etliekmek Fiyati

Bu andan sonra etliekmek üzerinde yapılan fiyat tartışmalarının ne boyuta taşınacağı ise yine gizemini koruyor.