Kış mevsiminden uzak bir havayla günlerini geçiren Konya'ya yine müjdeli haber yok. Özellikle tarım alanlarını yakından ilgilendiren kar yağışı haberleri bu hafta ve önümüzdeki 10 gün boyunca yok gibi görünüyor.

Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre Konya'da 01 Mart Cuma günü sisli bir hava bekleniyor. Meteorolojik haritalara da yansıyan görüntülere göre özellikle sürücülerin çok dikkatli olmaları gerek.

Konya Hava Durumu 5 Gunluk 29 Subat 2024

SÜRÜCÜLER DİKKAT! SİS GELİYOR

Kentin havasını kaplayacak olan kalın bir nem tabakası Cuma gününün ilk saatlerinden itibaren etkisini gösterecek. Mesai saatinin hemen öncesinde de ağır bir şekilde etkili olması beklenen sis olayının ardından Konya'da hava sıcaklmığının bu saatlerde 5 derece civarında olması tahminler arasında. Gün içinde hava sıcaklıklarının 16 dereceye kadar çıkması da beklentiler arasında yerini aldı.

01 Konya 01 Mart Hava Durumu

KONYA'YA YAĞMUR GÖRÜNDÜ

Konya'da 02 Mart Cumartesi günü ise yağmur bekleniyor. Bölgesel olarak beklenen yağmur olaylarının öğle saatlerine doğru Konya şehir merkezinde de etkisini göstereceği bildirildi.

02 Konya 02 Mart Hava Durumu

YAĞMUR İKİ GÜN SÜRECEK

Tahminler yağmurun 03 Mart Pazar günü de devam edeceği yönünde. Hava sıcaklığının 4 ila 12 derece arasında olması bekleniyor.

03 Konya 03 Mart Hava Durumu

PAZARTESİ HAVA KAPALI

Pazartesi günü ise Konya'da kapalı bir hava bekleniyor. Hava sıcaklığının 2-14 derece arasında değişeceği bildirildi.

04 05 Mart 2024 Konya Hava Durumu Kar Yagisi

KONYA'DA KAR KENDİNİ YİNE GÖSTERDİ

Bu yağışların ardından Konya'da 5 Mart Çarşamba gününden itibaren kar yağışı bekleniyor. Bazı yabancı kaynaklara göre Konya'da hava bu tarihten sonra soğuyacak ve 5 gün boyunca hava sıcaklığının oldukça düşük seviyelere inmesi bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi