Konya'da, bir firmanın hissedarı olan yaşlı bir kişiye, bakıcısı tarafından yaşının verdiği irade kaybından faydalanılarak boş senetlere imza attırıldı.

Şahsın 2021 yılında 90 yaşında vefat etmesinin ardından herhangi bir borç, alacak veya ticari ilişkiye dayanmayan toplamda 2.5 milyon TL değerindeki senetlerin icraya verilmesi üzerine Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi

Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda, senetlerin imzalandığı tarihlerde yaşlı adamın bakıcısı ve yakın çevresinde bulunan bazı kişiler tarafından imzalatıldığı tespit edildi. Eş zamanlı operasyonlarda Edirne'de 1, Konya'da 5 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda toplam değeri 996 bin TL olan 7 adet senet ve çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Yakalanan 6 şüpheliden 1'i KOM Şube Müdürlüğünden 2'si ise çıkarıldığı adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest kalırken 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.