Konya Galericiler Sitesinde Alacak Kavgası Kanlı Bitti: 2 Yaralı Konya Galericiler Sitesinde Alacak Kavgası Kanlı Bitti: 2 Yaralı

Konya'da bulunan veliler ve öğrenciler, merakla bekledikleri yeni eğitim öğretim dönemindeki okul servis ücretlerini öğrenme konusundaki meraklarını gidermek için sabırsızlanıyorlar. Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, beklenen açıklamayı yaparak Konya'daki okul servis ücretlerinde yapılan düzenlemeyi duyurdu.

Başkan Karabacak yaptığı açıklamada, 2023-2024 eğitim - öğretim döneminde uygulanacak okul servis ücretlerinin belirlendiğini ifade etti. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, taşıma ücretlerinin belirlenmesinde geçmiş yıllara ait yeniden değerleme oranları, işletme maliyetleri, personel ücretleri, amortisman giderleri, enflasyon, akaryakıt ve diğer ürünlerdeki fiyat artışları dikkate alındı.

Buna göre, yeni dönemde 0-3 km arasındaki mesafeler için okul servis ücreti 9,900 TL olarak belirlendi. 0-6 km arası mesafe için 11,250 TL, 0-12 km arası mesafe için 12,600 TL ve en uzun mesafe olan 0-20 km arasındaki yolculuklar için okul servis ücreti 13,500 TL olarak tespit edildi.

Konya'da 3,372 servis aracının eğitim ve öğretim yılına hazırlandığını ifade eden Başkan Karabacak, yeni ücret düzenlemesinin bu araçların maliyetleri ve diğer faktörler göz önünde bulundurularak yapıldığını belirtti. Aynı zamanda Karabacak, 2023-2024 eğitim - öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere, velilere, Konya camiasına ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konya'daki veliler ve öğrenciler, yeni okul döneminde bu ücretler doğrultusunda servis hizmetlerinden yararlanacaklar. Yeni düzenleme ile birlikte Konya'da okul servis ücretleri yeniden şekillenirken, öğrenci ve velilerin 2023-2024 eğitim öğretim yılına dair hazırlıkları da hız kazanacak.