Konya'da yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara çarparak aynı aileden 3'ü çocuk 6 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sürücü Sefa S., ilk kez hakim karşısına çıktı. Sefa S., savunmasında "Pişmanım" dedi.

Olay Nasıl Meydana Geldi?

Kaza, 4 Kasım 2023 tarihinde akşam saatlerinde Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Sancak Tramvay Durağı önünde meydana geldi. İnşaatta işçi olarak çalışan Sefa S. idaresindeki otomobil, Yeni İstanbul Caddesi üzerinde sol şeritte seyir halindeyken yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara çarptı.

Kaç kilometre hızla gittiğimi bilmiyorum, 1 litre enerji içeceği içtim Kaç kilometre hızla gittiğimi bilmiyorum, 1 litre enerji içeceği içtim

Konya'daki trafik kazasında ölü sayısı 6'ya çıktı Konya'daki trafik kazasında ölü sayısı 6'ya çıktı

Kazada Fadime Aslan, kızı Sultan Aslan, torunları Fadime Aslan, Elif Aslan ve Fadime Azra Atalay olay yerinde hayatını kaybetti. Emine Atalay ise hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Sürücü Sefa S. Ne Dedi?

Emniyetteki ilk ifadesinde Sefa S., "Cadde üzerinde seyir halindeyken bir anda kalabalık bir yaya grup karşıma çıktı. Direksiyonu refüje doğru kırdım, frene de bastım kurtarmaya çalıştım ancak duramadım ve çarptım. Alkol testi yaptılar testim olumsuz çıktı. Olay günü 1 buçuk litre protein tozu içtim, bir önceki gece de 1 litrelik enerji içeceği içmiştim. Daha önce hiç uyuşturucu madde kullanmadım. Kaç kilometre hızla gittiğimi de hatırlamıyorum o an" diye kendini savundu.

Sürücü Hakkında Ne Talep Ediliyor?

Sürücü Sefa S. hakkında "Taksirle yaralanmaya ve öldürmeye neden olma" suçlamasıyla, 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Davada Sonraki Aşama Ne Olacak?

Mahkeme heyeti daha sonra tarafların savunmalarının ardından dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

Kazaya Karışan Diğer Tanıklar Ne Dedi?

Kazada sürücünün aracında bulunan arkadaşı Ceylin Naz Ö., "Sefa ile beni evime bırakmak için beraber araçla yola çıktık. Yol çok karanlıktı orta şeritteydik, bir anda kaza oldu. Aracın o anlık hızını bilmiyorum" dedi.

Kaza sırasında yolda aracıyla seyir halinde olan ve tanık olarak dinlenen Ayhan A. ise "Olay günü şehir merkezi istikametine seyir halinde olduğum sırada kazaya karışan araç benim sağımdan beni geçti ve o sırada bir anda gaza yüklendi ve hızlandı. Beni geçmesi ile kaza meydana geldi. Eğer Sefa S. kaza yapmasaydı büyük ihtimalle ben çarpacaktım. Yayaları görmedim, kaza sonrası aracımdan inerek hemen yardım ettim" ifadelerini kullandı.

TOKİ Konya'da 32 İşyeri ve 1 Konutu Satışa Çıkardı! TOKİ Konya'da 32 İşyeri ve 1 Konutu Satışa Çıkardı!

Kazada Hayatını Kaybedenlerin Yakınları Ne Dedi?

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ise kazaya karışan sürücüden şikayetçi olduklarını söyledi.