Konya Valiliği Uyardı: Konya Valiliği, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün uyarılarını alıntılayarak yaptığı paylaşımda Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerini işaret etti. Yapılan uyarıda, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Don Olayları Gıda Güvenliğini Tehdit Ediyor

Yeterli yağış alamayan Konya'da kar örtüsü olmadan hızla düşmesi beklenen hava sıcaklığı, don olaylarına yol açabilir. Bu durum, ekili arazilerde büyük zararlara neden olabilir ve gıda güvenliğini tehdit edebilir.

Konya Valiligi Don Uyarisi Geldi 08 Mart 2024

Konya Valiliği'nden Uyarı

Konya Valiliği, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün uyarılarını alıntılayarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Bölgemizde (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) haftasonunda sıcaklıkların düşmesine bağlı olarak; Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri hafif ve yer yer orta şiddette don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."