Konya’da Cinayet ve İntihar Girişimi

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi Nişantaşı Mahallesi'nde yaşanan dehşet verici olayda, marketten ekmek alarak evine dönmekte olan 42 yaşındaki Ümmü Döğer, eski sevgilisi 44 yaşındaki Arafa Yıldırım tarafından silahlı saldırıya uğradı. Olayın ardından aynı silahla intihara teşebbüs eden Yıldırım, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Apartman Girişinde Saldırı

Olay, saat 10.00 sıralarında Nişantaşı Mahallesi Şahinağa Sokak'ta bulunan bir apartmanın girişinde meydana geldi. İddiaya göre, ev kadını Ümmü Döğer, marketten ekmek alıp evine dönerken apartman girişinde Karayolları’nda çalışan eski sevgilisi Arafa Yıldırım ile karşılaştı. Yanındaki tabancayla Döğer'i vurup yaralayan Yıldırım, kadının apartmana kaçmasına rağmen peşinden giderek birkaç el daha ateş etti.

Konya'da Bulunan Tanyeri Sitesinde Önce Cinayet Sonrasında İntihar Yaşandı

Konya'da mide bulandıran olay: Mahalle muhtarı 14 yaşındaki kızına... Konya'da mide bulandıran olay: Mahalle muhtarı 14 yaşındaki kızına...

Çevredekilerin Müdahale Çabası

Olay anında çevrede bulunan kişiler, Yıldırım'a seslenerek saldırıyı durdurmaya çalıştı. Ancak saldırganın durmaması üzerine, çevredekiler hemen polisi ve sağlık ekiplerini arayarak yardım istedi. Yıldırım, apartman içerisinde Ümmü Döğer'e peş peşe ateş ettikten sonra, dışarı çıkarak aynı silahla kendisini vurdu.

Hastaneye Kaldırıldılar

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, sırtından, göğsünden ve başından yaralanan Ümmü Döğer'i acilen özel bir hastaneye kaldırdı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Döğer kurtarılamadı. Ağır yaralı olarak Konya Numune Hastanesi’ne sevk edilen ve ameliyata alınan Arafa Yıldırım ise hayati tehlikesi devam ederken yaşamını yitirdi.

Olay yerinde yapılan incelemelerde, Ümmü Döğer'in marketten aldığı ekmek ile gözlük ve çantasının apartman girişinde yere düştüğü görüldü. Yaklaşık 10 ay önce taşındığı belirtilen Ümmü Döğer, geride dört çocuğunu bıraktı. 

Adli Soruşturma Devam Ediyor

Polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Cinayet ve intihar girişiminin arkasındaki motivasyonlar araştırılıyor. Mahalle sakinleri, yaşanan şiddet olayı karşısında tedirgin olduklarını ve bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkililerden tedbir alınmasını istediklerini dile getirdi.

Editör: Haber Merkezi