Konya'nın Güneysınır ilçesinde meydana gelen dehşet verici olayda, çay ocağı işleten Ali Osman Kurt (30), iş nedeniyle meslektaşı Yıldırım Uyan (42) ile yaşadığı tartışmanın ardından şok edici bir cinayete imza attı. 17 Ocak'ta başlayan olay, Uyan'ın kaybolduğu tarih olan 3 Şubat'ta ortaya çıktı.

ÇAY TEPSİSİYLE VURDU

İddiaya göre, 17 Ocak günü iş nedeniyle yaşanan bir tartışma sırasında Yıldırım Uyan, çay tepsisi ile Ali Osman Kurt'un yüzüne vurarak onu darp etti. Olayın ardından taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu. Ancak, 3 Şubat'ta Uyan'ın babası, oğluna ulaşamadıklarını belirterek kayıp müracaatında bulundu.

KAMERALARDA ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik kameralarını inceleyen polis, 1 Şubat'ta Yıldırım Uyan'a arkadan gelen Ali Osman Kurt'un aracının çarptığını, ardından Uyan'ı demir sopayla darp edip el ve ayaklarını bağlayarak aracına koyduğunu tespit etti.

Konya Emniyet Aciklamasi

Konya Emniyet Müdürlüğü özet bir açıklama yayınladı.

AİLEME ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM

Şüpheli Ali Osman Kurt, görüntülere rağmen suçlamaları reddetse de, yapılan detaylı sorgulamada cinayeti itiraf etti. Olay günü Uyan'ın kendisini sürekli tehdit ettiğini belirten Kurt, "Sürekli olarak bana ve aileme zarar vereceğini düşündüm. Olay günü aracımla takip ettim" dedi.

TÜM DETAYLARI ANLATTI

Ali Osman Kurt'un şok eden itirafları ise kan dondurdu. "Yolda giderken önce arabayla çarptım. Daha sonra demir sopayla dövdüm. El ve ayaklarını bağlayıp arabaya koydum. Dağlık arazide yakmaya çalıştım ama yakamadım. Daha sonra gömdüm" diyen Kurt, gömdüğü sırada Uyan'ın hala konuştuğunu iddia etti.

Editör: Haber Merkezi