Konya Şehir Hastanesi Onkoloji Polikliniği’nde 1-7 Nisan Onkoloji Haftası kutlamaları kapsamında açılan KOMEK etkinlik sınıfında tedavi gören hastalara ve palyetif hasta yakınlarına yönelik meşguliyet terapisi verilecek.

Karatay Belediyesi memur alımı yapacak! KPSS 75 puan isteniyor Karatay Belediyesi memur alımı yapacak! KPSS 75 puan isteniyor

komek-onkoloji-hastalari-2

Eğitimleri Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri 10.00-15.00 saatleri arasında düzenleyecek KOMEK, erkek hastalara tespih yapımı ve ahşap boyama; kadın hastalara da bileklik, kolye, gözlük ipi, ahşap boyama ve örgü eğitimleri verecek.

komek-onkoloji-hastalari-3

KOMEK, MERAM TIP FAKÜLTESİ’NDEKİ ONKOLOJİ HASTALARININ DA YANINDA

Daha önce NEÜ Meram Tıp Fakültesi Onkoloji Polikliniği’nde tedavi gören hastalara yönelik de sınıf oluşturan KOMEK, burada da yine takı tasarımı, keçe süsleme, şiş örgü, ahşap boyama vermeyi sürdürüyor. Eğitim verilen hasta sayısı günlük 60-70 kişi arasında değişirken bugüne kadar 4 binden fazla hastaya terapi eğitimleri verilerek rehabilitasyonlarına katkı sağlandı.

komek-onkoloji-hastalari-4

KONYA ŞEHİR HASTANESİ ÇOCUK BÖLÜMÜNE KOMEK DOKUNUŞU

Öte yandan Konya Şehir Hastanesi’nde çocuk hastaların hastaneye geldiklerinde yaşadığı korku ve tedirginliği yenmeleri için KOMEK tarafından geçtiğimiz aylarda bir çalışma yapılmıştı. KOMEK’te görev alan eğitmeneler ve öğrenciler tarafından gönüllü olarak hastane duvarları renklendirilmiş, çocuk acil ve çocuk gözlem bölümlerine çocukların hayal dünyasına uygun resimler çizilmişti.