Deprem bölgelerindeki hasarlı araçları kullanarak gümrük kaçağı, hurda ve çalıntı araçlarla "change" yapan bir çeteye Konya Emniyeti tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda 49 araç ele geçirilirken, çeteye yönelik soruşturma sürüyor.

Hırsızlar Depremden Faydalanmaya Çalıştı

Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı

11 ilimizde meydana gelen depremde hasar alan çok sayıda aracın şasi ve motor numaralarının çalıntı, yakalamalı/hacizli ve gümrük kaçağı araçlarla değiştirilerek "change" yapıldığı tespit edildi. Bu sayede çete üyeleri, hasarlı araçları kullanılabilir hale getirip yüksek fiyatlara satarak haksız kazanç elde ediyordu.

Konya Change Operasyonu 4

3 Aylık Titiz Çalışma Sonuç Verdi

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, 3 ay boyunca titiz bir çalışma yürüttü. Yapılan çalışmalar sonucunda Konya ve Adana'da bulunan çete üyelerinin kimlikleri belirlendi ve operasyon için düğmeye basıldı.

Konya Change Operasyonu 5

Eş Zamanlı Operasyonda 8 Şüpheli Gözaltına Alındı

Eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda araç satış sözleşmesi, vekâletname, araç ruhsatı ve araç plakası ele geçirildi.

Konya Change Operasyonu 2

5 Kişi Tutuklandı

Gözaltına alınan şüpheliler, Oto Hırsızlığı, Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarından adliyeye sevk edildi. Adli makamlar tarafından yapılan değerlendirmede 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3 şüpheli ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Konya Change Operasyonu 1

Ele Geçirilmiş 49 Aracın Değeri 25 Milyon TL

Operasyonda ele geçirilen 49 aracın Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüklerince yapılan incelemesinde 36 aracın gümrük kaçağı olduğu, 3 aracın hacizli/yakalamalı olduğu, 1 aracın çalıntı, 1 aracın hurdaya ayrılmış olduğu ve 8 aracın ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Ele geçirilen araçların toplam değeri ise 25 milyon TL olarak hesaplandı.

Editör: Haber Merkezi