Kurak ve yağış yönünden verimsiz bir kış mevsimini geride bırakan Konya'da umutlar bahar mevsimine çevrilmişti. Yağmurları bekleyen Konya'da Nisan ayının son günlerine girilirken henüz yağış görülmedi.

Yayınlanan tahminlerde de Konya için herhangi bir yağış tahmini bulunmuyor. Ancak Konya'nın batı kesiminde bulunan ilçeleri için öğle saatlerine doğru yağmur geçişleri bekleniyor.

Hava sıcaklığının 20 dereceyi görmesinin beklendiği Konya'da güneşli bir gün tahmini var. Ancak açık alanlar ve yüksek kesimlerde şiddetli rüzgara karşı vatandaşların dikkatli olmaları isteniyor.

Konyaya Firtina Uyarisi Yapildi

KONYA'YA SARI KODLU UYARI

Meteoroloji İşleri'nden yapılan tahminlere göre Konya'nın 31 ilçesinde 20 Nisan Cumartesi günü saat 06.00-09.00 saatleri ile 09.00-12.00 saatleri arasında kuvvetli rüzgar beklendiği bildirildi.

Konya Deprem Bölgesini Geride Bıraktı: 3 Ayda 40 Bin Kişiye Ev Müjdesi! Konya Deprem Bölgesini Geride Bıraktı: 3 Ayda 40 Bin Kişiye Ev Müjdesi!

Konya Firtina Uyarisi

Yayınlanan uyarılarda şu cümleler kullanıldı:

Güney ve güneybatı yönlerinden fırtına (51-75 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır