Konya'da İşler Rayından Çıktı: Ya Marketler 'Memurdan Başkası Alışveriş Yapamaz' derse... Konya'da İşler Rayından Çıktı: Ya Marketler 'Memurdan Başkası Alışveriş Yapamaz' derse...

Konya'nın Beyşehir ilçesine halk ekmek fabrikası inşa ediliyor. 3 ay içerisinde tamamlanması hedeflenen proje ile birlikte vatandaşlara daha uygun fiyatlı ekmek sunulacak.

Halk Ekmek 4,5 TL'ye!

Halihazırda Beyşehir'de 200 gram ekmek 7 liradan satılırken, belediye tarafından işletilen halk ekmek büfelerinde ise aynı gramajlı ekmek 4,5 TL'ye satılıyor. Yeni halk ekmek fabrikası ile birlikte bu fiyatın daha da düşmesi bekleniyor.

Belediye Başkanı Bayındır: "Amacımız Vatandaşlara Daha Uygun Fiyatlı Ekmek Sunmak"

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, halk ekmek fabrikası projesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Projeyi 3 ay sürede tamamlayıp dağıtım ağımızı daha da genişleterek tüm Beyşehirli vatandaşların kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Amacımız ilçemizdeki vatandaşlara daha uygun fiyatlı ekmek sunarak geçim yüklerini hafifletmek."

İnşaat Çalışmaları Başladı

Halk ekmek fabrikası inşaatı için ilk kazma vuruldu ve hummalı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Projenin 3 ay içerisinde tamamlanması ve Beyşehirli vatandaşların kullanımına sunulması planlanıyor.

Beyşehir'de Ekmek Fiyatlarına Çare Olarak Halk Ekmek Fabrikası

Beyşehir'de son yıllarda ekmek fiyatlarında yaşanan artış vatandaşları zor durumda bırakmıştı. Halk ekmek fabrikası projesi ile birlikte bu soruna kalıcı bir çözüm bulunması ve vatandaşların daha uygun fiyatlı ekmeğe ulaşması hedefleniyor.

Halk Ekmek Fabrikası ile Ekmek Fiyatları Düşecek mi?

Halk ekmek fabrikası ile birlikte ekmek fiyatlarında ne kadarlık bir düşüş yaşanacağı merak konusu. Yetkililer bu konuda net bir açıklama yapmazken, halk ekmek fiyatlarının piyasadaki fiyatlardan en az %30 daha düşük olacağını tahmin ediyor.

Beyşehir'de Halk Ekmek Fabrikası Ne Zaman Tamamlanacak?

Halk ekmek fabrikası inşaatının 3 ay içerisinde tamamlanması ve vatandaşların kullanımına sunulması planlanıyor.

Beyşehir Halk Ekmek Fabrikası Hakkında

Beyşehir halk ekmek fabrikası, belediye tarafından işletilecek ve 200 gram ekmek 4,5 TL'den satılacak. Fabrika tam kapasiteye ulaştığında günlük 50 bin ekmek üretimi yapılması hedefleniyor.

Editör: Haber Merkezi