Bu meslekleri yapanlar dikkat! Aranıyor olabilirsiniz Bu meslekleri yapanlar dikkat! Aranıyor olabilirsiniz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kaçak ve sahte alkollü içki ticaretine yönelik olarak gerçekleştirilen Çengel-4 operasyonları hakkında bilgi verdi. Ülke genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlar kapsamında, 189 şahsa adli işlem yapıldı.

Operasyonlar neticesinde toplamda 25 bin 603 litre (yaklaşık 23 ton) kaçak ve sahte alkol ile etil alkole el konuldu. Bu operasyonlarla beraber 25 milyon TL'lik vergi kaybının önlendiği belirtildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonların vatandaşların can güvenliği ve sağlığı için kaçakçılara ve sahte alkol üreticilerine karşı artarak devam edeceğini vurguladı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, 14 sahte alkol üretim yerinin deşifre edildiği kaydedildi.

Operasyonlarda ele geçirilenler arasında; 8 bin 310 şişe kaçak veya sahte alkollü içki, 13 bin 472 litre kaçak/sahte alkollü içki, 12 bin 131 litre etil alkol, bin 704 boş şişe, bin 600 bandrol, bin 680 alkol aroması ve 68 bin 121 etiket bulunuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın da operasyonlara taşra birimleriyle katıldığı ifade edildi.

Bu operasyonların vergi kaybını önlemede önemli bir rol oynadığını belirten yetkililer, operasyonlara katılan emniyet ve Gelir İdaresi personelini tebrik etti.

Ülke genelinde kaçak ve sahte alkollü içki ticaretine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarla, vatandaşların sağlığı ve vergi kayıplarının azaltılması hedefleniyor.

Editör: Haber Merkezi