Son Köpek Saldırısı Haberi Konya'dan! Böyle Saldırdılar Son Köpek Saldırısı Haberi Konya'dan! Böyle Saldırdılar

Konya'da 2024 yılının ilk 3 ayında meydana gelen trafik kazalarında 23 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 234 kişi de yaralandı. Kazalarda en büyük etken ise sürücü hataları olarak belirlendi.

Mart Ayında 10 Kişi Hayatını Kaybetti

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı'nın Mart ayı kaza verilerine göre Konya'da 583 ölümlü ve yaralanmalı, 773 maddi hasarlı olmak üzere toplam bin 356 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 10 kişi hayatını kaybetti, 880 kişi de yaralandı.

Yılın İlk 3 Ayında 23 Kişi Hayatını Kaybetti

Yılın ilk 3 ayında ise Konya'da 2 bin 234 trafik kazası gerçekleşti. Bu kazalarda 23 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 234 kişi de yaralandı.

Kazaların Nedeni Sürücü Hataları

Trafik kazalarının en büyük nedeninin sürücü hataları olduğu belirlendi. Sürücü hataları arasında araç hızı, yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak gibi unsurlar yer alıyor.

Uyarılar Yetersiz Kalıyor

Alınan önlemler, uyarılar ve denetimlere rağmen trafik kazalarının önüne geçilemiyor. Her yıl kazalarda binlerce kişi hayatını kaybediyor.