Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ilçelerde su şebeke altyapısını yenilemek için çalışma başlattı. Proje kapsamında Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde 56 kilometrelik su şebeke ıslahı, isale terfi hattı kurulumu ve yeni su şebeke hattı çalışması yapılacak.

Projeyle birlikte merkez ilçelerde su kesintilerinin minimize edilmesi, şebeke arızalarının önüne geçilmesi ve eskiyen boruların yenilenmesi hedefleniyor.

konya-koski-altyapi-17-kasim-2023-2

Kasım ayının ortaları itibariyle projenin 46 kilometrelik kısmı tamamlandı. Geri kalan kısımların da 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin tamamlanmasıyla birlikte merkez ilçelerde su tedarikini ve sürdürülebilir su hizmetini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Konya Sokaklarındaki ve Yeşil Alanlarındaki Gizli Tehlike Konya Sokaklarındaki ve Yeşil Alanlarındaki Gizli Tehlike

konya-koski-altyapi-17-kasim-2023-1

Altay, "Bölgesel su performansının daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefiyle Karatay ilçemizde 29, Meram ilçemizde 42 ve Selçuklu ilçemizde 35 olmak üzere Konya merkezdeki 106 mahallede bozulan altyapıyı yenilemeyi sürdürüyoruz" dedi.

Bu projeyle KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün su şebeke altyapısındaki büyümeye daha fazla yetkinlik kazandıracağını dile getiren Altay, "Konya'nın geleceğine yatırım yapıyoruz" ifadelerini kullandı.