Konya'nın ulaşım altyapısını geliştirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Başkan Altay, KONYARAY Banliyö Hattı'nın şehrin toplu ulaşımının ana omurgalarından biri olacağını söyledi. Altay, "Özellikle organize sanayi bölgemiz ve sanayi alanlarındaki toplu ulaşım problemini çözecek" dedi.

2026'da İlk Etap Tamamlanacak

Meram Gar'dan başlayıp Kayacık Lojistik İstasyonu'na kadar olan 17,4 kilometrelik ilk etapta inşaatın kesintisiz şekilde sürdüğünü kaydeden Başkan Altay, "Bugüne kadar şehir merkezinin dışındaki alanda çalışmıştık, şimdi yavaş yavaş şehir merkezinde de yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bir taraftan da istinat duvarlarını yıkılması, kazı alanı hafriyat yapılması ve altyapı hazırlama çalışmaları sürüyor. İnşallah en kısa sürede travers işlemlerine başlamış olacağız" diye konuştu.

Konyaray Banliyo 1

İkinci Etap Planlanıyor

İlk etap olan işin 2025 yılı sonu 2026 yılı ortalarında tamamlanması planlanırken, ikinci etapta Organize Sanayi-Yaylapınar'a kadar olan hattın da donatılmasıyla ilgili süreçlerin takip edildiğini ifade etti.

Konyaray Banliyo 2

Başkan Altay Teşekkürlerini İletti

Konya'ya böyle güzel bir eser kazandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na, Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü'ne ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Altay, sahadaki çalışmaları kontrol ettiklerini ve kesintisiz bir çalışma olduğunu belirtti. Altay, "Bu tür çalışmalarda trafik etkileniyor ama az rahatsızlık vererek, en hızlı şekilde KONYARAY'I tamamlamaya çalışıyoruz. Hayırlı olsun" dedi.