Konyaspor, Fenerbahçe'yi 0-0 Beraberlikle Durdurarak Ligde Kalma Umutlarını Artırdı

Taraftarlar Tribünleri Doldurdu, Slowik Maçı Kurtardı

Süper Lig'in 35. haftasında Konyaspor, Fenerbahçe'yi konuk etti. Yeşil beyazlılar, Fenerbahçe'yi durdurarak ligde kalma umutlarını artırdı ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk umutlarını zora soktu.

Konyaspor Fenerbahce 2

Maç öncesi yüksek bilet fiyatlarına rağmen Konyaspor taraftarları tribünleri doldurdu. Maç boyunca takımlarını coşkuyla destekleyen taraftarlar, Konyaspor'un galibiyetinde büyük rol oynadı.

Fener Taraftarı Şimdiden Ağlamaya Başladı Fener Taraftarı Şimdiden Ağlamaya Başladı

Konyaspor Fenerbahce 3

Konyaspor'un ilk maçına çıkan teknik direktör Ali Çamdalı, Slowik, Ahmet, Uğurcan, Adil, Hadebe, Guilherme, Nzonzi, Soner, Ndao, Oğulcan ve Cikalleshi'den oluşan bir onbirle sahaya çıktı.

Konyaspor, Fenerbahçe'ye karşı katı bir defans futbolu oynadı. Yeşil beyazlılar, alan futbolu yerine adam adama pres tercih ederek Fenerbahçe'nin forvet hattını etkisiz hale getirmeyi başardı.

Konyaspor Iptal Golu

İkinci yarıda da oyunda denge vardı. Fenerbahçe, Konyaspor kalesine yüklenmesine rağmen gol atmayı başaramadı. Dakikaların 90'ına yaklaşırken Konyaspor'un golü ofsayt gerekçesiyle iptal edildi.

Konyaspor Fenerbahce 1

Maç 0-0 beraberlikle sona erdi. Bu sonuçla Konyaspor 37 puana yükseldi ve ligde kalma umutlarını artırdı. Fenerbahçe ise bu beraberlikle şampiyonluk yarışında geride kaldı.

Konyaspor Slowik

Maçın Kahramanı Slowik

Konyaspor'da bu akşamın en iyisi kaleci Slowik oldu. Polonyalı kaleci, Fenerbahçe'nin kalabalık forvet hattına karşı mükemmel bir performans sergiledi ve birçok önemli kurtarış yaptı. Slowik'in kurtarışları, Konyaspor'un puan almasında büyük rol oynadı.

Konyaspor Taraftari Ve Takim