Konyaspor'da teknik direktörlük belirsizliği sona erdi. Yeşil-beyazlılarda göreve devam eden Ali Çamdalı'nın yeni sezonda da takımın başında olacağı kesinleşti. Kulüp Başkanı Ömer Korkmaz, basın mensupları ile bir araya gelerek 2023-2024 sezonunu değerlendirdi ve gelecek sezonla ilgili açıklamalarda bulundu.

Korkmaz, ligde kalmanın mutluluğunu dile getirerek, "Yönetim kurulu olarak göreve devam etme kararı aldık. Herhangi bir teknik direktör arayışında değiliz" dedi.

1 Milyar 50 Milyonluk Borç Dağ Gibi!

Konyaspor'un mali durumu ise Korkmaz'ı endişelendiriyor. Kulübün borcunun 1 milyar 50 milyon liraya ulaştığını açıklayan Korkmaz, "Cari borçlarda bile kulübün borcu var. Konyaspor'un borç yapısıyla önünde birikmiş dağ gibi bir sorun var" şeklinde konuştu.

Transfer Yasağı Kalkacak mı?

Transfer Yasağı: Konyaspor'un Kişi Başı 1 Euro'ya İhtiyacı Var Transfer Yasağı: Konyaspor'un Kişi Başı 1 Euro'ya İhtiyacı Var

Korkmaz, FIFA'dan transfer yasağı alan Konyaspor'un bu sorunu da en kısa zamanda çözeceğini söyledi. "Transfer yasağını kaldıracağız. Devamında o planlama içerisinde kimlerle devam edeceğimize karar vereceğiz" dedi.

Korkmaz, önceki yönetimden devraldıkları borcun beklediklerinden çok daha fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

Konyaspor'da yeni sezonun planlaması sürerken, teknik direktör Ali Çamdalı ve camia 1 milyar 50 milyonluk borcun üstesinden nasıl gelineceğini merak ediyor.