Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatmak ve ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla şehirde dört farklı noktada köprülü kavşak inşaatlarına hızla devam ediyor. Başkan Uğur İbrahim Altay, bu projelerin toplam maliyetinin 1 milyar TL olduğunu açıkladı.

Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nda İlerleme

Konya'nın en yoğun bölgelerinden biri olan Fırat Caddesi'nde yapımı devam eden köprülü kavşak çalışmalarını inceleyen Başkan Altay, zemin işlerinin Kasım sonuna kadar tamamlanmasını ve transit yolun açılmasını planladıklarını söyledi. Ayrıca, U dönüşleri ve üst tarafta Sancak-Yazır geçişlerini tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

konya-koprulu-kavsak-1

Şehir Hastanesi Ulaşımı İçin Köprülü Kavşaklar

Başkan Altay, özellikle Şehir Hastanesi bölgesindeki köprülü kavşakta çalışmalara başladıklarını ve tamamlandığında vatandaşların Şehir Hastanesi'ne raylı sistemle daha kolay ulaşabileceğini vurguladı.

Trafiği Rahatlatacak Projeler

Konya'da devam eden köprülü kavşak inşaatlarının tamamlanmasıyla şehir trafiğinde önemli bir rahatlamanın beklendiğini belirten Başkan Altay, vatandaşlara gösterdikleri sabır için teşekkür ettiğini ifade etti. Köprülü kavşakların servis yolları ile vatandaşların en az etkileneceği şekilde inşa edildiğini de ekledi.