Konya'da Taksicilerin Park Hoyratlığı: Engelliler ve Yayalar Zor Durumda Konya'da Taksicilerin Park Hoyratlığı: Engelliler ve Yayalar Zor Durumda

Konya'nın ulaşım ağına katkı sağlayacak yeni bir cadde olan Küçük Aymanas Caddesi'nin inşası için adımlar atılıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un öncülüğünde gerçekleşen incelemelerde, kamulaştırma çalışmalarının son aşamaya geldiği belirtildi.

meram-yeni-cadde-2

Başkan Altay, yaptığı açıklamada, şehir içi trafiği rahatlatmak amacıyla yürütülen çalışmaları vurgulayarak, "Küçük Aymanas Caddesi'nde 161 vatandaşımızla anlaşma sağlandı. 61 milyonluk bütçeyle 60 bina ve 4 ticari dükkanın yer aldığı 100 bağımsız bölümle ilgili işlemler tamamlanmak üzere. Bu cadde, 2024 sonuna kadar tamamlanarak şehrimize modern bir ulaşım ağı kazandırılacak." dedi.

meram-yeni-cadde

Başkan Kavuş ise, caddenin kamulaştırma sürecinin ardından Meram'a ve Konya'ya nefes aldıracak bir projenin hayata geçirileceğini belirterek, "Bugün son binanın yıkımı gerçekleştirildikten sonra altyapı çalışmalarına başlayacağız. Bu cadde, Meram'ın eski caddelerinden biri olan Ahmet Özcan Caddesi'yle Alparslan Türkeş Caddesi arasında bir bağlantı sağlayarak trafik yükünü azaltacak." şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi