Konya'dan Sadece Yardımlar Gitmemiş! Konya'dan Sadece Yardımlar Gitmemiş!

Yaz mevsiminin ilk günlerine kavurucu sıcaklarla giren Konya'ya Meteoroloji'den serinleten haber geldi. Ancak bu sevinç yerini endişeye bırakabilir. Şehir, hafta sonu boyunca hem yüksek sıcaklık hem de yoğun yağmurla karşı karşıya kalacak.

Konya 5 Gunluk Hava Durumu-2

Cuma Günü Konya'da Yağmur Beklentisi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, 7 Haziran Cuma günü Konya'da yağmur bekleniyor. Sabah saatlerinden itibaren nem bulutları şehri kaplayacak ve gün ortasında yağmur etkili olacak. Akşehir, Beyşehir ve Seydişehir çevrelerinde doluya dönüşme ihtimali bulunan yağışlar bekleniyor.

07 Haziran 2024 Konya Hava Durumu

Cumartesi Günü Nem ve Yağmur

8 Haziran Cumartesi günü de Konya'da sıcaklık ve nem oranı yüksek olacak. Nem bulutları şehri kaplayacak ve yağmur yağacak. Cumartesi günü nem oranının %81 seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. Yağmur, saat 15.00 ile 18.00 arasında etkili olacak.

08 Haziran 2024 Konya Hava Durumu

Pazar Günü Yağış Devam Edecek

9 Haziran Pazar günü, yağmur saat 15.00-20.00 arasında etkili olacak. Meteoroloji haritalarına göre, hava sıcaklığı 17 ila 28 derece arasında değişecek. Yağışların ardından sıcaklıklar yeniden artacak.

09 Haziran 2024 Konya Hava Durumu

Pazartesi Günü Sıcaklık Artışı

10 Haziran Pazartesi günü, yağışların sona ermesiyle birlikte hava sıcaklıkları yeniden artacak. Pazartesi günü sıcaklık 28-30 derece arasında olacak ve yüksek nem oranı nedeniyle şehirde sauna etkisi devam edecek.