Konya, Mayıs ayının ilk günlerini yağmur sevinciyle karşıladı. Kesintiye uğrayan yağışların Cumartesi ve Pazar günü süreceği bildirilirken hava sıcaklıklarında da ani düşüşler beklendiği açıklandı.

Konya'da Kar Bekleniyor

Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre Konya'nın düzlüklerinde yağmur devam ederken yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor. Seydişehir, Beyşehir, Taşkent, Hadim, Bozkır ve Ereğli'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek.

Konya Kar Yagisi

Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir

Hava Sıcaklığı Düşecek

Konya'da yağışların ardından hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği de bildirildi. Özellikle gece saatlerinde açık alanlarda hava sıcaklığı eksi 2 ila 4 dereceye kadar düşecek.

Konya 5 Guinluk Tahmin

Meteoroloji'den Don Uyarısı

Meteoroloji İşleri 8. Bölge Müdürlüğü, Konya'da düşecek hava sıcaklıkları nedeniyle özellikle tarım alanlarında don tehlikesi olduğunu bildirdi.

Konya Meteoroloji Uyarisi-1

Yayınlanan uyarıda; 05.05.2024 Pazar gününden itibaren hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceğ tahmin ediliyor. Buna bağlı olarak bölgemizde (Konya, Aksaray, Niğde) Pazar akşam saatlerinden itibaren 07.05.2024 Salı gece saatlerine kadar hafif zirai don hadisesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerde bulunan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.