Konya'da Mart Kapıdan Baktıracak

Mevsimlerin şehri Konya'da kış mevsimi geride kalmış gibi görünse de Mart ayında kar yağışı bekleniyor. Geçtiğimiz yıl da yaz mevsiminin geç gelmesiyle Konya'da kış mevsimi de gecikmeli olarak başladı. Kar yağışının kapıda olduğu düşünülen Konya'ya kar haberi çok yakın.

23 Mart 2024 Konya Hava Durumu

23 Mart 2024 tarihinde kar yüklü bulutlar Konya'ya doğru geliyor olacak.

Baharın Yerini Kışa Bırakacak

Kış mevsiminin şartlarından uzak bir dönemi geride bırakan Konya'da doğadaki tüm canlılar bahar mevsimine odaklanmış durumda. Birçok bölgede ağaçlar şimdiden çiçek açtı.

24 Mart 2024 Konya Hava Durumu

24 Mart 2024 tarihinde Konya'nın tüm bölgelerinde kar yağışı bekleniyor.

Baharın etkileri iyidine iyiye hissedilirken Konya'nın hava durumuna dair tahminlerin yapıldığı yabancı kaynaklı bir internet sitesindeki meteoroloji haritasında kar yağışı görüldü.

Kar Yağışı ve Soğuk Hava Konya'yı Bekliyor

Önümüzdeki günlerde aralıklarla yağmur beklenen Konya'ya Balkanlar üzerinden taşınarak gelen kar yüklü hava kütlelerinin kar bırakması olası görünüyor.

25 Mart 2024 Konya Hava Durumu

25 Mart 2024 tarihi ilk saatlerinde kar Konya'yı terkedecek.

24-25 ve 26 Mart tarihleri arasında etkili olması beklenen kar yağışının ardından Konya'da hava sıcaklıklarının da eksi değerlere ineceği düşünülüyor.

26 Mart 2024 Konya Hava Durumu

26 Mart 2024 tarihinde Konya'da çok soğuk bir hava tahmini bulunuyor.

Kar yağışının diğer yağışların aksine Konya genelinde etkili olması bekleniyor. Ayrıca haritalarda görülen şekliyle kar yağışının kente yoğun bir örtü şeklinde yağması tahminler arasında.

Don Tehlikesi Uyarısı

Konya'da geçtiğimiz günlerde Valiliğin uyardığından daha kötü bir don tehlikesi de Konya'yı bekliyor olacak. Konya'da beklenen kar yağışının ardından soğuyacak havayla birlikte tomurcuklanan ağaçlar ve birçok alanda ekili araziler tehlike altına girmiş olacak.