Konyaspor’un MKE Ankaragücü’nü 4-2 yenen Trabzonspor sayesinde Süper Lig’de kalmasının ardından, Konya yerel basınında dikkat çeken bir öneri gündeme geldi. Konya Postası yazarı Uğur Özteke, köşe yazısında Konya’da bir caddeye "Trabzon" adının verilmesini önerdi.

Trabzonspor’un galibiyeti, Konyaspor’un Süper Lig’de kalmasını sağlarken, Ankaragücü’nün ise ligden düşmesine neden oldu. Bu gelişmelerin ardından Konyaspor camiası ve taraftarları, sosyal medya üzerinden Trabzonspor’a minnettarlıklarını ifade etti.

Konya’nın duayen gazetecilerinden Uğur Özteke, köşe yazısında bu minnettarlığı somut bir şekilde göstermek için Konya’da bir caddeye "Trabzon" adının verilmesi gerektiğini belirtti. Özteke, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi Başkan Uğur İbrahim Altay ve şehrin yöneticilerinden bir ricam olacak. Derhal hemen Konya’da bir sokağın, bir caddenin adı TRABZON olarak konsun. Kimsenin garibine gitmesin. Siz Konya’nın sokak isimlerinden haberiniz var mı? Aklıma ilk gelen sokak BEYKOZ SAHİL DENİZ. Aklıma gelen ilk isimler oldular. Nerede ise İstanbul’un tüm semtlerinin isimleri bu şehirde mevcuttur. Haydi Konya’nın Trabzonspor’a tarihi bir borcu var. Süratli Karadeniz’in mert uşaklarına jestinizi yapın.”

Tır Yandı Şoför Yaşamını Yitirdi Tır Yandı Şoför Yaşamını Yitirdi

Bu öneri, Konyaspor’un Süper Lig’de kalmasının sevinciyle birleşerek, Trabzonspor’a olan teşekkürlerini ifade eden Konyalı taraftarlar tarafından sosyal medyada da geniş yankı buldu. Trabzon caddesi önerisi, şehirde bir jest olarak değerlendirilirken, şehrin yöneticilerinin bu öneriye nasıl yanıt vereceği merak konusu.