Parçalı ve Çok Bulutlu Hava Bekleniyor

Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Antalya, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde sağanak yağışlar görülecek.

Pus ve Sis Uyarısı

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneybatı kesimlerde ise toz taşınımı yaşanabilir.

Konya Hava Durumu Tahmini 29 Mart

Konya Hava Durumu

Konya'da hafta sonu az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Sıcaklık 30 Mart Cumartesi günü 7 ila 20 derece arasında olacak. 31 Mart Pazartesi günü ise sıcaklıkların yükselerek gece 7 derece, gündüz 22 dereceye çıkması bekleniyor. 1 Nisan Pazartesi günü ise hava sıcaklıkları 24 dereceye kadar yükselecek. 2 Nisan Salı günü ise Konya'da hava sıcaklığının 1991 yılından bu yana en yüksek ikinci değere ulaşarak gece 11, gündüz 25 dereceye yükseleceği tahmin ediliyor.

Konya Agaclar Cicek

Konya'da ağaçlar belirgin biçimde baharı getirmişe benziyor.

Uyarılar

Meteoroloji, güney Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiği için olumsuz şartlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların tedbirli olması önem taşıyor.