Gelecek Partisi'nde Kriz: Davutoğlu'nun Çıkışı Tartışma Yarattı Gelecek Partisi'nde Kriz: Davutoğlu'nun Çıkışı Tartışma Yarattı

Konya'ya yeni bir tramvay hattı müjdesi geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Raylı Sistem Projeleri kapsamında yer alan Konya Şehir HastanesiStadyum 2. Etap Tramvay Hattı'nın yapımının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devredildiğini duyurdu.

Konya Tramvay Hatlari Resmi Gazete 3

Altay, yaptığı açıklamada, Konya'ya desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na teşekkür etti.

Konya Tramvay Hatlari Resmi Gazete 2

Raylı Sistem Projeleri kapsamında şehirde önemli çalışmaları hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Altay, şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi Stadyum-Yeni Sanayi; Yeni Sanayi-Şehir Hastanesi Tramvay Hatları ile ilgili bu dönemde önemli çalışmalar planlıyorduk. Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi Sitesi Hattı'nın Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesini ve bütün işlemlerini tamamladık. İnşallah Nisan ayı sonu, Mayıs başı itibariyle onun temelini atmayı planlıyoruz. En kısa sürede imalatlara başlayacağız.

Konya Tramvay Hatlari Resmi Gazete 1

Başkan Altay, hattın ikinci etabının ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından resmi olarak devralındığını belirterek, şunları kaydetti:

İkinci etap olan Yeni Sanayi-Stadyum Hattı ile ilgili çok önemli bir gelişme oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla, bu hattı planladığımız ve Sayın Bakanımızla kamuoyuna açıkladığımız gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'mıza devrediyoruz. 10 kilometreden ve 10 istasyondan oluşacak ve Aslım Caddesi-Sadık Ahmet Caddesi ve Doç. Dr. Halil Ürün Caddesi'nden Stadyuma kadar yeni hattımızın yatırım programına alınmasından sonra en kısa sürede imalatlarına da başlamış olacağız. Şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.