Konya, yine çok sıcak bir yaz mevsimi yaşıyor. Hava sıcaklıkları 33-35 derece arasında seyrediyor. Özellikle gündüz saatlerinde adeta sauna gibi olan şehirde, gece saatlerinde ortaya çıkan rüzgar bir nebze olsun serinlik sağlıyor.

Meteoroloji'den Serinleten Haber

Meteoroloji'den gelen son tahminlere göre, Konya bu hafta üç gün yağmur alacak. Özellikle gökgürültülü sağanak yağışlar şehirde etkili olacak.

Konya 5 Günlük Hava Durumu-4

Salı Günü Az Bulutlu ve Açık

Salı günü Konya genelinde hava az bulutlu ve açık geçecek. Sıcaklıklar yüksek seviyelerde seyretmeye devam edecek.

Çarşamba Günü Sağanak Yağış Bekleniyor

Konya'da çok büyük yangın! Milyonluk hasar var Konya'da çok büyük yangın! Milyonluk hasar var

10 Temmuz Çarşamba günü, Çeltik, Cihanbeyli, Kulu ve Yunak ilçeleri hariç tüm Konya genelinde gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağmur, sıcak havadan bunalan Konyalılar için bir nebze rahatlama sağlayacak.

Perşembe Günü Yağış Devam Ediyor

11 Temmuz Perşembe günü, Meteoroloji'nin tahminlerine göre Konya'nın tüm ilçelerinde yağmur görülecek. Yağışlı hava, sıcaklıkları bir miktar düşürecek.

Cuma Günü Yağış Yok

12 Temmuz Cuma günü, Konya'da yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıkları 27-32 derece arasında seyredecek ve güneşli bir gün yaşanacak.

Cumartesi Günü Yeniden Yağış

13 Temmuz Cumartesi günü ise Konya genelinde yeniden yağmur bekleniyor. Yağışa rağmen hava sıcaklığı 31-33 derece arasında olacak. Yükselen nem oranı nedeniyle sıcaklık daha da yüksek hissedilebilir.

Konya Ve İlçeleri Hava Durumu 3

Konya Ve İlçeleri Hava Durumu 2

Konya Ve İlçeleri Hava Durumu 1

Şemsiyenizi Yanınıza Alın!

Yağışlı günlerde dışarı çıkacak olan Konyalıların yanlarına şemsiyelerini almaları tavsiye ediliyor. Ani sağanak yağışlar, günlük planları olumsuz etkileyebilir.

Editör: Haber Merkezi