Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın uluslararası alanda bilinirliğini artırmak ve kültürel mirasını tanıtmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında yabancı tur operatörlerine yönelik organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Bu çerçevede, Türk Hava Yolları ve Türkiye Tanıtım Geliştirme Ajansı iş birliğiyle Endonezyalı tur operatörlerine yönelik bir tanıtım gezisi gerçekleştirildi.

Konya’nın Tarihi ve Turistik Mekanları Ziyaret Edildi

İki gün süren tanıtım programında Endonezyalı tur operatörleri, Konya’nın önemli tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret etti. Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Darülmülk Sergi Sarayı, Taş Bina, Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille, Karatay Medresesi, Alaaddin Camii, Tarihi Bedesten, Mevlana Müzesi, Konya Panorama Müzesi, Meram Yaşam Müzesi gibi yerleri gezen misafirler, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde icra edilen sema ayin-i şerifini de izleme fırsatı buldu.

Konya'da Operasyon Günü: 2 Gözaltı ve Sonrasında Tutuklama Konya'da Operasyon Günü: 2 Gözaltı ve Sonrasında Tutuklama

Konya Endonezyalilar 2

Konya Baranası ve Akşam Eğlenceleri

Endonezyalı tur operatörleri, Konya’da geceleme süresini artırmak amacıyla yeniden canlandırılan “Konya Baranası” akşam eğlencesine de katıldılar. Bu etkinlik, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü ve şehrin kültürel zenginliklerini deneyimleme fırsatı sundu.

Tur Operatörlerinin Görüşleri

Konya’yı ilk kez ziyaret eden Endonezyalı tur operatörleri, şehrin tarihi ve kültürel yapısından çok etkilendiklerini belirttiler. Özellikle binlerce yıl öncesine ait bilgi edinme imkanı sunan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi’ni çok beğendiklerini ifade eden tur operatörleri, Endonezya’dan Konya’ya ziyaretçi gelmesini kesinlikle tavsiye edeceklerini dile getirdiler.

Konya Endonezyalilar

Daha Önceki Tanıtım Organizasyonları

Konya Büyükşehir Belediyesi, daha önce de Fransız ve Malezyalı tur operatörleri için benzer tanıtım organizasyonları düzenlemişti. Bu tür etkinliklerle Konya’nın turistik cazibesini artırmayı hedefleyen Belediye, şehrin kültürel mirasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.