Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), KoopBakkal projesi ile ürünlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmayı hedefliyor. Tarım Kredi ürünleri, yıl sonuna kadar 4 bin noktada satışa sunulacak.

Bu Hafta Bitiyor! Tarım Kredi, 50 Üründe İndirimde Bu Hafta Bitiyor! Tarım Kredi, 50 Üründe İndirimde

Tarım Kredi Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Yılmaz Bademli, KoopBakkal Projesi'nin geçtiğimiz yıl ekim ayında hayata geçirildiğini belirtti. Bu projenin amacının, mahallelerde unutulmaya yüz tutmuş ve kapanmaya başlayan marketlere destek sağlamak olduğunu ifade etti. Bademli, projenin bakkallara yeni bir isim dayatmadığını ve normal işlerini sürdürebilmelerine yardımcı olduğunu belirtti.

KoopBakkal projesi kapsamında, bakkalların raflarına 120 ile 160 arasında ürün eklendiğini ve bu ürün çeşitliliğinin et ve süt ürünleri dahil olmak üzere 250'ye çıkarıldığını söyleyen Bademli, AVM'ye gidemeyenlerin mahalle marketlerinden kolayca temel ihtiyaç ürünleri satın alabileceklerini ekledi.

Bademli, "KoopBakkal"lardaki ürün fiyatlarının Tarım Kredi Marketler ile aynı olduğunu vurguladı. Projeye başlangıçta 6 ilde başlandığını ve şu anda 23 ilde devam ettiğini belirten Bademli, 366 noktada KoopBakkal bulunduğunu ve 20 ilde daha başvuruların geldiğini açıkladı.

KoopBakkal üyesi olan Çiftlik Süt Ürünleri işletmesi sahibi Mehmet Ocaklı da projenin hızlı ve kolay işleyen bir süreci olduğunu paylaştı. KoopBakkal olduktan sonra ürün çeşitliliğinin arttığını belirten Ocaklı, müşterilerin Tarım Kredi ürünlerini memnuniyetle karşıladığını ve özellikle ayçiçek yağı gibi ürünlerin tercih edildiğini belirtti.

Tarım Kredi ürünlerinin diğer marketlere kıyasla daha uygun fiyatlarla sunulduğuna dikkat çeken Ocaklı, diğer market sahiplerine de KoopBakkal olmalarını tavsiye etti.

Bu gelişmelerle birlikte, Tarım Kredi Kooperatif ürünlerinin KoopBakkal'lar aracılığıyla daha geniş bir coğrafyada erişilebilir hale geldiği ve tüketicilere ekonomik alternatifler sunmaya devam ettiği görülüyor.