KONYAGece saatlerinde Konya'nın Karatay İlçesi Emirgazi Mahallesi'nde, kuzenler arasında başlayan bir tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Olay, Şeyh Ulema Recep Ağa Caddesi ile Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi'nin kesiştiği noktada yaşandı.

Tartışmanın sebebi henüz belirlenemese de, iddiaya göre Emirhan B., yanında oturan kuzeni İsmail Ş. ile 42 NA 401 plakalı otomobilde seyir halindeyken tartışmaya başladı. Tartışma hızla büyüyerek şiddetli bir kavgaya dönüştü. İki kuzen, araçtan inerek kavgalarını Şeyh Ulema Recep Ağa Cadde kavşağında sürdürdü. Kavganın şiddeti arttıkça, Emirhan B., yanında bulunan bir tabancayı çıkararak İsmail Ş.'ye üç el ateş ederek bacağından yaraladı.

ÇEVREDEKİLER İHBAR ETTİ

Olayı gören çevredeki vatandaşlar durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Ancak ekipler olay yerine ulaştıklarında ne yaralı İsmail Ş. ne de saldırgan Emirhan B. bulunmuyordu. Ancak kısa bir süre sonra olayın şüphelisi olarak Emirhan B.'nin, yaralı kuzeni İsmail Ş.'yi tedavi ettirmek amacıyla Konya Numene Hastanesine getirdiği öğrenildi.

DETAYLAR ARAŞTIRILIYOR

Polis ekipleri, hastaneye gelerek Emirhan B.'yi suç aleti olan tabanca ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Olayın ardından Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Şüpheli Emirhan B., polis nezaretinde adli makamlara teslim edilirken, yaşanan olayın ardındaki neden ve ilişkiler hakkında daha fazla detay aydınlatılmaya çalışılıyor.