SON DAKİKA HABERİ: Konya'da Kar Alarmı! Okullar Tatil Olacak mı? Öğrenciler kar tatili haberi bekliyor (05 Mart 2024) SON DAKİKA HABERİ: Konya'da Kar Alarmı! Okullar Tatil Olacak mı? Öğrenciler kar tatili haberi bekliyor (05 Mart 2024)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin mesleki eğitim çalışma sürelerinin 22 Kasım'a kadar uzatıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, resmi eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin 19 Kasım 2023 Pazar günü sona eren ve uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışma süresi, gelen talepler üzerine 22 Kasım Çarşamba günü saat 23.59'a kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Mesleki eğitim, öğretmenlerin bilgi ve becerilerini geliştirmeleri ve öğrencilerinin daha nitelikli eğitim almaları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda, öğretmenlerin mesleki eğitim çalışma sürelerinin uzatılması kararlaştırılmıştır. Uzatma, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacaktır." denildi.

Uzatma kararı, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlaması ve öğrencilerinin daha nitelikli eğitim almaları açısından olumlu karşılandı.