İlçe genelinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca destek veren Meram Belediyesi, her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazanda da sosyal yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu çerçevede, Ramazan ayı içerisinde 3 bin 506 aileye 5 milyon 382 bin TL değerinde alışveriş yapabilecekleri sosyal kart tanımlaması yapıldı.

Öte yandan Kızılay ile yapılan ortak protokol çerçevesinde sistemde kayıtlı yine 3 bin 506 aileye Gıda Kolisi Yardımı, bin 902 aileye nakdi yardımı yapılırken deprem bölgeleri de unutulmadı. Bu kapsamda Konya Büyükşehir, Meram, Selçuklu ve Karatay Belediyelerinin iş birliğinde deprem bölgesine 23 bin gıda kolisi gönderimi gerçekleştirildi. Yine bayram öncesi depremzedeler için giysi hediyeleri hazırlandı.

"HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Meram’ın önemli bir değişim ve dönüşüm süreci yaşadığını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sosyal belediyecilik hizmetleriyle de örnek çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

Konya'nın mor güzelliği açılış için gün sayıyor Konya'nın mor güzelliği açılış için gün sayıyor

Başkan Mustafa Kavuş, bu Ramazan ayında da bunun yansımalarının en güzel şekilde görüldüğünü ifade ederken “İlçemizde nerede ihtiyaç sahibi bir aile varsa elimizden geldiğince ve imkanlarımız çerçevesinde yanlarında olmaya çalıştık. Dönüşen ve gelişen sistemimizle sosyal belediyeciliğin gereklerini fazlasıyla yerine getiriyoruz" dedi.