Meteoroloji Konya İçin Sarı Kod Yayınladı

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Konya için yeni bir yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji'nin yayınladığı sarı kodlu uyarıya göre, Konya'da 15 ilçe için yağış beklendiği bildirildi. Özellikle merkeze çok yakın bölgelerde etkili olacak yağışlar, Konya genelinde görülecek.

Hangi İlçelere Uyarı Yapıldı?

Konya'nın Çeltik, Derbent, Tuzlukçu, Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Yunak, Altınekin, Derebucak ve Hüyük ilçelerine sarı kodlu uyarı verildi. Bu ilçelerde yaşayan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Konya Bulutlar Çok Yakın

Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi

Yağmur Ne Zaman Başlayacak?

Meteoroloji İşleri 8. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yayınlanan haritalı verilere göre, Konya genelinde yağmurun saat 12.00 ile 18.00 arasında etkili olması bekleniyor. Konya'nın tamamında yağmur görülmesi olası.

Konya'da Yağmurlu Günler Devam Ediyor

Havaların ısınmasını bekleyen Konya, yağmurlu günlere alışmaya devam ediyor. Meteoroloji'nin verdiği bilgilere göre, yağmur özellikle merkeze çok yakın durumda. Yağışların yoğun olması durumunda sel ve su baskınlarına karşı hazırlıklı olunmalı.

Konya Yagmur Gelior 30 Mayis

Meteoroloji'den Dikkat Çeken Uyarılar

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yayınladığı sarı kodlu uyarı ile vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı. Özellikle ani sel, su baskını, yıldırım ve dolu gibi olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olunması gerektiği vurgulandı.