Konya'yı fırtına ve yağışlı hava dalgası vuruyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Konya ve çevresinde geçtiğimiz hafta sonu etkili olan kuvvetli fırtınanın ardından, önümüzdeki çarşamba ve perşembe günü için tekrar fırtına uyarısı yapıldı. Yağmurlu havanın ise hafta sonu etkili olması bekleniyor.

Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin Üzerinde

Haftanın en rüzgarlı günlerinin Konya ve çevresinde çarşamba ve perşembe günü yaşanacağı tahmin ediliyor. Konya Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin Merkezi'nin hava tahmin raporlarında rüzgarın hızının zaman zaman saatte 60 kilometreye kadar çıkması bekleniyor.

Hafta içinde de hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde ve bulutlu hava dalgalanmasının devam edeceği tahmin ediliyor.

Konya Firtina Ve Hava Durumu 5 Gunluk Tahminler

Konya'ya Sarı Kodlu Uyarı

Meteoroloji İşleri, Konya'da çarşamba günü boyunca yer yer etkili 40-60 km/saat, kısa süreli 70-80 km/saat rüzgara karşı da sarı kodlu uyarı yayınladı. Yayınlanan uyarılarda "Güney ve güneybatıdan kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat, kısa süreli 70-80 km/saat) bekleniyor. Fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, çatı uçması, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasıdır." ifadeleri yer aldı.

Konya Sari Kodlu Uyari 24 Nisan 2024

Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir

Yağışlı Hava Hafta Sonu Gelıyor

Konya'nın Orta Akdeniz üzerinden gelecek yağış sisteminin etkisi altına gireceği bildirildi. Kuvvetli fırtınanın beklendiği Konya'da hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyredecek hava sıcaklıklarının yanı sıra cumartesi günü havanın kapalı, yer yer yağmurlu ve pazar günü Konya kent genelinin yağmurlu olacağı da tahminler arasında yerini aldı.