Mayıs Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı: Yıllık Enflasyon %75,45'e Yükseldi Mayıs Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı: Yıllık Enflasyon %75,45'e Yükseldi

Girişimcilere 500.000 TL’ye Kadar Hibe İmkanı

Ekonomik Kalkınmaya Katkı Sağlayacak

İŞKUR’un açıkladığı bu yeni destek paketi, girişimcilere gerekli sermayeyi sağlayarak iş kurarken karşılaştıkları finansal engelleri aşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) kurulmasına yönelik bu destek, girişimcilerin iş dünyasında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları kaynaklara kolaylıkla erişmelerine olanak sağlıyor. Girişimcilerin iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmelerine ve sürdürülebilir işler kurmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR hibelerinden yararlanmak için belirli başvuru koşullarını yerine getirmek gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen girişimcilerin İŞKUR’a kayıtlı olması, belirli sağlık raporlarının olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ayrıca, Girişimcilik Eğitim Programında sertifika da aranan şartlardan biridir.

2024-2 Dönem Başvuruları Başladı

Kimler Başvurabilir?

2024-2 dönem başvuruları 16 Nisan 2024 tarihinde e-devlet üzerinden kabul edilmeye başlandı ve 7 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecek. Bu dönemde engelli girişimcilere 400 bin TL’ye, eski hükümlülere 300 bin TL’ye ve korumalı istihdama 500 bin TL’ye kadar sübvansiyon desteği sağlanacak. İş kurmak isteyen girişimcilerin bu fırsattan faydalanabilmesi için gerekli şartları yerine getirmesi önemlidir.

İŞKUR Hibe Başvuru Şartları

İŞKUR bursundan yararlanmak için belirtilen başvuru koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Başvuru yapan girişimcilerin İŞKUR’a kayıtlı olması, özel sağlık raporunun olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca Girişimcilik Eğitim Programında sertifika da aranan şartlardan biridir.

İŞKUR’dan Eski Mahkumlara Özel Destek

Eski Mahkumlara Yönelik Başvuru Süreci

Eski mahkumlar için başvuru süreci biraz farklıdır. Adalet Bakanlığı aracılığıyla yapılan başvurular İŞKUR tarafından değerlendirilmektedir. Eski mahkumlar için başvuru koşulları diğer girişimcilerinkiyle benzerdir ancak bu grup için de belirli kriterlerin karşılanması gerekmektedir.

İş Kurma Hayallerinizi Gerçekleştirin

İŞKUR, Türkiye’nin dört bir yanında iş arayanlara ve girişimcilere hayallerini gerçekleştirmeleri için geniş kapılar açıyor. Bu hibeler, iş kurmak isteyenlere mükemmel bir fırsat sağlamak ve başlangıç sürecinin mali yükünü azaltmak için tasarlanmıştır. İlgilenen girişimciler daha fazla bilgi almak ve başvuruda bulunmak için İŞKUR’un resmi internet sitesini ziyaret edebilirler.