Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'ni içine alan 3’lü bir kompleks şeklinde hizmet verecek Nakipoğlu Sağlık Merkezi, çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından bölgeye hizmet vermeye başlayacak. 

KARATAY’A YENİ VE MODERN BİR SAĞLIK MERKEZİ 

Üç bölümden oluşacak projenin Aile Sağlığı Merkezi bölümünde 5 üniteli Doktor-Hemşire odaları, Aşılama ve Gebe İzleme Odaları, Laboratuvar ile Tıbbi Müdahale Odası bulunacak. Sağlıklı Yaşam Merkezi bölümünde Ağız Diş Polikliniği, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk Gelişimi Uzmanı Odası, Okul Sağlığı Odası, Psikolog Odaları, Sağlıklı Beslenme Danışmanı Diyetisyen Odaları, Fizyoterapist Odası, Fiziksel Egzersiz Salonu, Gebe Sınıfı Salonu, Mamografi Odası, Üreme Sağlığı ve KETEM Danışmanlığı, Eğitim Toplantı Salonu, Acil Müdahale Odası, Laboratuvar-Kan Alma Odası olacak. Acil Sağlık Hizmetleri Birimi’nde ise 2 Dinlenme Odası, Ortak Alan, enerji alanı ile otopark olacak. 

SAĞLIK ALANINDA ÖZVERİYLE GAYRET EDİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; yapım çalışmaları tamamlanan Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin ilçenin yaşam kalitesini yükselten yatırımlar arasında yerini alacağını söyledi.

konya-karatay-nakipoglu-sm

Başkan Altay her yere yetişiyor Başkan Altay her yere yetişiyor

Başkan Hasan Kılca şunları söyledi:

İlçemizin ihtiyaçları doğrultusunda Karatay’ımızın farklı noktalarına önemli hizmetler kazandırıyoruz. Sağlık alanında da özveriyle ile gayretle çalışıyoruz. Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'ni içine alan 3'lü bir kompleks şeklinde hizmet verecek olan Nakipoğlu Sağlık Merkezimizin yapımını tamamladık. Çevre düzenleme çalışmalarının ardından bölgedeki vatandaşlarımıza daha konforlu ve modern bir ortamda sağlık hizmetleri verilecek. Karatay’ımızın ve Konyamızın sağlık alt yapısına güç katacak bu yatırımımızın şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.