Konya'da da Narkoçelik-10 Operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 46 ilde Emniyet, 9 ilde ise Jandarma tarafından eş zamanlı olarak uyuşturucu madde imalatçılarına, bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik "Narkoçelik-10" operasyonları düzenlendi.

Konya’nın da aralarında bulunduğu 55 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyona 1 bin 542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla gerçekleşti.

Konya'da Katliama Geçit Yok: KOSKİ'nin Kararlı Mücadelesi Konya'da Katliama Geçit Yok: KOSKİ'nin Kararlı Mücadelesi

1 Ton Uyuşturucu ve 1 Milyon Hap Ele Geçirildi

Operasyonlarda 1 ton 19 Kg. uyuşturucu madde ve 1 milyon 23 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 250 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Zehir Tacirlerine Asla İzin Vermeyeceğiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Zehir tacirlerine sesleniyorum: Gençlerimizi zehirlemenize asla izin vermeyeceğiz, sizi tek tek yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Operasyon Sonucu Uyuşturucu Ticareti Ağlarına Darbe Vuruldu

Narkoçelik-10 Operasyonu sonucunda uyuşturucu ticareti ağlarına önemli bir darbe vuruldu. Ele geçirilen uyuşturucu maddelerin sokaklara ulaşması ve gençlerin zehirlenmesi engellendi. Operasyon, uyuşturucuyla mücadelede kararlılığın bir göstergesi olarak nitelendirildi.

Editör: Haber Merkezi