Türkiye'nin en güvenli yerlerinin başını çeken Konya'da sabahın erken saatlerinden bu yana 3 deprem kayıtlara geçti. Küçük şiddetteki depremlerin çoğunlukta yaşandığı Konya'da bu depremler dikkat çekti.

KONYA'DA 16 DEPREM OLDU

AFAD'ın verdiği bilgilere göre Nisan ayının başından bu yana Konya'da en büyüğü 3.2 şiddetinde olmak üzere toplam 16 deprem kaydedildi.

Konya Nisan Ayi Depremleri

1 GÜNDE 3 DEPREM

Konya'da ilk deprem sabah 05.57 saatinde Tuzlukçu ilçesinde kayıtlara geçti. 1.1 büyüklüğündeki depremin 8 kilometre derinlikte olduğu bildirildi.

Konya Yarı Maratonu Bu Yıl Gazze'ye Yardım İçin Koşulacak! Konya Yarı Maratonu Bu Yıl Gazze'ye Yardım İçin Koşulacak!

Konya Ikinci Deprem

İkinci depremin merkez üssü Meram ilçesi Kızılören ilçesinde 08.55'te meydana gelen depremin büyüklüğü 1.5, derinliği ise 7 kilometre olarak kayıtlara geçti.

Konya Ucuncu Deprem

Üçüncü deprem de Meram ilçesi Kızılören Mahallesi'nde önceki depremden 3 dakika sonra 08.58'de kayıtlara geçti. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde kaydedildi ve büyüklüğü de 1.5.

BENZER DEPREMLER

Ramazan Bayramı'nın ilk günü saat 01.06 saatinde yine Kızılören Mahallesi'nde ilk olarak 2.0 şiddetinde ardından da saat 01.10 saatinde 3.2 büyüklüğünde depremler kaydedilmişti.

11 Nisan Depremleri

İkinci deprem saati itibariyle geç vakitte olması sebebiyle vatandaşlar tarafından panikle karşılanmadı ancak bazı vatandaşlar uykudan uyandıklarını belirtmişti.