Otomobil piyasası, vatandaşları korumak amacıyla alınan sert tedbirlerin ardından hızla değişiyor. Bayiler, eskiden 3-5 ay beklemek zorunda kalan müşterilere şimdi sıfır araçları 3 saat içinde teslim ediyor. Kampanyalarla dolu bu dönemde, bazı bayiler mevcut aracını sıfır kilometre bir araçla değiştirenlere 50 ila 100 bin TL arasında takas desteği sunarken, bazıları da araç fiyatının yüzde 10'una kadar 12 ay 0.99 faizle kredi desteği sağlıyor.

Bayiler, 3-5 Ay Bekleme Sürecini 3 Saate İndiriyor!

Otomobil piyasasında dönemin tersine döndüğüne şahitlik ediyoruz. Yakın zamana kadar "Araç yok, 3-5 ay beklemelisiniz" diyen bayiler, şimdi sıfır araçları 3 saat içinde teslim ediyor.

Fırsatçılığın önüne geçmek için alınan tedbirler ve Ticaret Bakanlığı'nın denetimleri, bayilerin 'U' dönüşünde büyük bir etki yaratmış durumda. Ek motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ödemelerinin ikinci taksiti 30 Kasım'da sona erecek, bu nedenle araç sahiplerinin ödeme süresine dikkat etmeleri gerekiyor.

Ticaret Bakanlığı Denetimleri Fırsatçılara Darbe Vurdu!

Ticaret Bakanlığı'nın sıkı denetimleri, fırsatçıları geri püskürttü. 6 ay 6 bin km yönetmeliği uzatılması ve kredi sınırlamaları, piyasadaki fırsatçılığın önüne geçti.

Otomobil Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Ali Haydar Bozkurt, otomobil bulunurluğunda önemli iyileşmeler olduğunu belirtirken, takas, indirim ve düşük faizli kredi kampanyalarının müşterilere avantajlar sunduğunu ifade ediyor. Bu değişimlerle birlikte otomobil piyasası, talep patlamasıyla yılın son çeyreğinde rekor satışları görmeye devam ediyor.

Takas ve İndirim Kampanyalarıyla Talep Patlaması!

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Ali Haydar Bozkurt, otomobil bulunurluğunda ciddi iyileşmeler yaşandığını söylüyor. Takas, indirim ve düşük faizli kredi kampanyaları, müşterilere cazip fırsatlar sunuyor.