Türkiye'nin otomotiv sektöründeki önemli oyuncularından biri olan Oyak Renault, Bursa'daki fabrikasında ikinci el otomobil yenileme servisi olan Refactory'yi başlattı ve böylece 2 yıl garanti sunan fabrika çıkışlı ikinci el araç satışlarına kapı açtı.

Renault Group'un sürdürülebilir kalkınma stratejisinin bir parçası olarak hayata geçirilen Refactory projesi, kullanılmış otomobilleri endüstriyel standartlara uygun bir şekilde yeniden canlandırmayı amaçlıyor. Refactory, otomobil sahiplerine test sürüşü, ekspertiz, teşhis, mekanik ve karoser onarımları gibi kapsamlı hizmetler sunarken, aynı zamanda boya işlemleri, detaylı iç ve dış temizlik, kalite kontrolü ve standartlaştırılmış fotoğraf çekimi gibi alanlarda da yüksek kalitede hizmet veriyor.

Refactory, ilk aşamada Clio IV, Clio V ve Megane Sedan modellerine odaklanmış olsa da, hizmet yelpazesini ilerleyen dönemlerde genişletmeyi planlıyor.

Bu yenilikçi yaklaşımın getirdiği avantajlar arasında, endüstriyel standartlara uygun süreçler, maliyet azaltma ve yüksek kaliteli onarım hizmetleri yer alırken, Oyak Renault fabrikasının uzman ekibi, bayilere Refactory'nin yeni kalite standartlarını sunma konusunda büyük bir rol oynayacak. Sonuç olarak, Refactory tarafından yenilenen ikinci el araçlar, yetkili Renew bayilerinde Renew kimliği altında satışa sunulacak ve müşterilere 2 yıl garanti sağlayacak.

Oyak Renault'un Refactory projesi, Türkiye'de ikinci el otomobil alışverişinde yeni bir standart belirlemek amacıyla 56 farklı noktada geniş bir satış ağı ile faaliyet gösteriyor. Bu adım, otomobil sektöründe daha sürdürülebilir ve güvenilir bir geleceğe doğru atılmış önemli bir adım olarak öne çıkıyor.