Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda yaşanan acı bir olayı duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu 2 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı belirtildi.

Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ve Uzman Çavuş Kemal Özek'in şehit düştüğü vurgulanan açıklamada, yaralanan askerlerin derhal hastaneye sevk edildiği ve bölgedeki operasyonların sürdüğü ifade edildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz." şeklinde duygusal ifadelere de yer verildi.

Pençe-Kilit Operasyonu'nun devam ettiği belirtilen haberde, Irak'ın kuzeyindeki bu son gelişmenin ülkede ve ulusal güvenlik konularında yankı uyandırdığı ifade edildi. Olayın detaylarına dair soruşturmanın sürdüğü ve güvenlik önlemlerinin artırıldığı da haberin sonunda paylaşıldı.

Editör: Haber Merkezi