Seçil Erzan'ın Gelirleri ve Mali Hareketliliği MASAK Raporunda

Türkiye’de yankı uyandıran dolandırıcılık soruşturması kapsamında Seçil Erzan’ın mali durumu MASAK raporuyla gün yüzüne çıktı. Rapora göre, 25 Eylül 2000'de sigorta başlangıcı olan Erzan, Denizbank'ta banka müdürü unvanıyla 2001-2023 arasında SSK’lı olarak çalışarak 75.060 TL'lik maaş alıyor.

Öne çıkan detaylardan biri, Erzan'ın Çorlu'da edindiği ve 21 gün içinde üçüncü şahsa sattığı 7.500.000 TL değerindeki arsa oldu. Ayrıca 2022'de toplamda 119 bin TL tutarında iki bireysel ihtiyaç kredisi kullandığı ve banka transferlerinde sıkça 'Bozcaada' ifadesine rastlandığı belirtiliyor.

Yüksek tutarlı para transferleri ve farklı gayrimenkul edinimleriyle dikkat çeken Erzan'ın aynı zamanda Denizbank Çorlu Orion Şubesi'nde bir kiralık kasası olduğu ve bu kasadan çıkan altınların el konulduğu da raporda yer alıyor.

Ali Yörük ve Ailesinin Mali Hareketliliği

Raporda, Ali Yörük ve ailesinin mali durumu da detaylıca incelendi. Köşkdere Otomotiv’de satış yöneticisi olarak çalışan Ali Yörük'ün, 2023'ten sonra da kardeşi Atilla Yörük’ün yanında çalıştığı ve toplamda 16 adet arsa, tarla ve ev satın aldığı tespit edildi.

Özellikle para transferleri üzerinde detaylı inceleme yapılan raporda, Ali Yörük'ün Atilla Yörük'e toplamda 1 milyon 812 bin 500 TL, Gedik Yatırım Menkul Kıymetler’e ise 700 bin TL gönderdiği belirtiliyor. Ayrıca aile içinde yapılan arsa satışları ve para transferleri raporun önemli bulguları arasında.

Dikkat! Milyonlarca Sürücüye Kaçırılmaması Gereken Uyarı: Ehliyet Yenileme Süresi Dolmak Üzere! Dikkat! Milyonlarca Sürücüye Kaçırılmaması Gereken Uyarı: Ehliyet Yenileme Süresi Dolmak Üzere!

Bu gelişmeler, soruşturmanın derinleştiği ve detayların gün yüzüne çıktığı bir sürecin işaretçisi olarak değerlendiriliyor. MASAK raporu, soruşturmanın seyrini belirleyecek önemli deliller sunuyor.